فروشگاه اینترنتی اَوِستا مارکت خوش آمدید، وارد یا عضو شوید
پاسخگوی کـاربــران 024-33334492

پمپ آب خورشیدی

( 2 مورد )
مرتب سازی بر اساس   نمایش فقط کالاهای موجود

مقدمه ای بر پمپ آب خورشیدی :

با توجه به تجارب به کار گرفته شده در جهان و ایران ، استفاده از انرژی خورشیدی در تهیه آب مناطق مستعد ( کشاورزی ،  باغات ،  گلخانه ،  پرورش ماهی و …) اهمیت فراوانی دارد . لذا استفاده از انرژی خورشیدی نسبت به انرژی های مشابه باصرفه تر و کاراتر است.

معرفی پمپ آب خورشیدی :

پمپ آب خورشیدی وسیله ای است که انرژی برق حاصله از تابش خورشید را از طریق پنل های خورشیدی به انرژی محرکه جهت پمپاژ آب از یک ارتفاع پایینتر به بالاتر تبدیل میکند.

انواع پمپ آب خورشیدی :

پمپ آب خورشیدی خود به دو نوع کلی مستقیم یا DC و متناوب یا AC تقسیم بندی شده است.

پمپ آب خورشیدی مستقیم یا DC :

پمپ آب خورشیدی DC دارای ساز و کار ساده تری می باشند. در اکثر این پمپ ها مجموعه پنل خورشیدی مستقیما به پمپ خورشیدی متصل گردیده و از زمان طلوع کامل خورشید تا غروب آن می تواند کار کند . بالطبع در مناطق گرمسیر و  فصول گرم سال بالاخص تابستان به دلیل طولانی شدن روزها استفاده از این سیستم پمپ خورشیدی بسیار مقرون به صرفه می باشد.

پمپ آب خورشیدی AC :

پمپ آب خورشیدی AC دارای ساز و کار کمی گسترده تر می باشد. این پمپ از یک اینورتر مخصوص به خود جهت تبدیل جریان الکتریسته مستقیم که از پنل ها می آید به جریان متناوب استفاده می گردد. عموما این پمپ برای حالاتی که به توان بالاتری از پمپاژ در عمق یا ارتفاعات بیشتر از 70 متر نیاز است جهت انتقال مقدار زیادی از آب استفاده می گردد.