فروشگاه اینترنتی اَوِستا مارکت خوش آمدید، وارد یا عضو شوید
پاسخگوی کـاربــران 024-33334492

آبگرمکن خورشیدی

( 14 مورد )
مرتب سازی بر اساس   نمایش فقط کالاهای موجود

معرفی آبگرمکن خورشیدی :

آبگرمکن خورشیدی دارای بخش اصلی به نام کلکتور می باشد که با انرژی تابشی خورشیدی حرارت یافته و سبب گرم شدن آب در حال جریان داخل لوله می شود.

توضیحات :

از آبگرمکن های بدون فشار عموما در مناطقی که امکان دسترسی به برق و یا سوخت برای گرم کردن آب وجود ندارد مثل معادن ، عشایر کوچ نشین ، پارک های و … یا جهت کاهش مصرف انرژی پکیج و موتورخانه در محل های دارای برق و سوخت میتوان استفاده کرد .

برای تولید آب گرم در منازل و اماکن عمومی به خصوص در مکان هایی که مشکل سوخت رسانی وجود دارد می توان از سیستم گرمایش خورشیدی استفاده کرد. گرمایش آب و فضا مجموعا بیش از %۸۰ انرژی را در ساختمان ها مصرف می کند، و بنابراین بیش از یک سوم کل انرژی مصرفی جهان در جهت گرمایش مصرف می شود. از این رو گرمایش آب به طور متوسط ۲۰ تا ۳۰ درصد کل انرژی مصرفی در خانه را مصرف می کند. بنابراین با استفاده از آبگرمکن خورشیدی می توان سالیانه %۷۰ انرژی مورد نیاز برای گرمایش آب را تامین کرد.

بخش اصلی یک آبگرمکن خورشیدی کلکتور آن است، که خود شامل یک ورق است که به وسیله ی تابش خورشید حرارت یافته، و حرارت خود را به یک سیال جذب کننده (مانند آب)، که داخل لوله در حال جریان است منتقل می کند. رنگ این ورق همیشه تیره انتخاب می شود و دارای  پوشش خاصی می باشد که بتواند ضریب جدب انرژی را به حداکثر و ضریب پخش را به حداقل برساند.

برای رسیدن به دمای بالا مجموعه ورق و لوله ها را در داخل یک جعبه عایق با روکش شیشه قرار داده، تا از اثر گلخانه ای بتوان استفاده کرد. آبی که با این روش گرم می شود، بر اثر اختلاف دما و با گردش طبیعی وارد یک تانک دوجداره شده و آب مخزن راگرم می کند.

آبگرمکن های خورشیدی به گروه های زیر تقسیم می شوند:

  • سری بدون فشار
  • سری تحت فشار
  • کلکتور خورشیدی با لوله ی گرمادهی سری R1