فروشگاه اینترنتی اَوِستا مارکت خوش آمدید، وارد یا عضو شوید
پاسخگوی کـاربــران 024-33334492

اینورتر

( 71 مورد )
مرتب سازی بر اساس   نمایش فقط کالاهای موجود

معرفی اینورتر

در سیستم های خورشیدی اینورتر یکی از اصلی ترین مولفه ها می باشد. همانطور که قبلا اشاره شد سیستم های خورشیدی به متصل به شبکه ( آنگرید) و مستقل از شبکه (آفگرید) تقسیم بندی می شوند. همچنین ایجاد سیستم خورشیدی به صورت ترکیبی از هر دو نیز امکانپذیر است که به آن سیستم های هیبریدی می گویند.

اینورتر خورشیدی

تصویر بالا نمونه یک اینورتر خورشیدی متصل به شبکه یا آنگرید می باشد.

انواع اینورتر خورشیدی

متناسب با هر نوع سیستم خورشیدی که معرفی شد اینورتر خورشیدی داریم. پس با این حساب میتوان گفت اینورترها نیز به چند دسته زیر طبقه بندی می شوند:

  • اینورتر آنگرید
  • اینورتر آفگرید
  • اینورتر هیبریدی

ساز و کار اینورتر خورشیدی

بطور کلی کار مبدل یا همان اینورتر تبدیل جریان مستقیم یا DC به جریان متناوب یا AC می باشد. به این صورت که در سیستم های متصل به شبکه اینوتر خورشیدی برق DC ولتاژ پایین را جهت تزریق به شبکه ملی برق به برق AC با اختلاف پتانسل بالاتر تبدیل می کند.  در سیستم های مستقل از شبکه در صورت استفاده از تجهیزات الکتریکی معمولی که با برق شهری کار می کنند بعد از باتری از اینورتر خورشیدی استفاده میکنند که برق ولتاژ پایین را به برق 220 ولت شهری تبدیل می کند.

نکته :

در صورتی که از تجهیزات خورشیدی DC استفاده می کنید نیازی به اینورتر خورشیدی نمی باشد و وجود یک شارژ کنترلر جهت جلوگیری از نوسانات برق مستقیم داخل مدار کفایت می کند.

 شرکت های فعال در زمینه اینورتر

شرکت های آلمانی مانند SMA و اتریشی مانند Fronius جز برندهای با کیفیت و معتبر می باشند. در سال های اخیر شرکت های چینی مانند JFY و growatt و… محصولاتی با قیمت و کیفیت قابل قبول راهی بازار کرده اند. هرچند به لحاظ کیفیت با مشابه اروپایی خود قابل مقایسه نیستند.