معرفی کانکتور پنل خورشیدی :

کانکتور MC4 قطعاتی هستند که معمولا برای اتصال بخش های مختلف نیروگاه خورشیدی به کار می روند.کانکتور از ریشه انگلیسی connect وسیله ای است که برای اتصال ساده و ایمن وسریع بخش های مختلف نیروگاه خورشیدی استفاده می گردد.

انواع کانکتور پنل خورشیدی :

کانکتور های mc4 که روی پنل های خورشیدی موجود در بازار هم مشاهده کرده اید دارای دو نوع نر و ماده گی میباشند که در سری یا موازی کردن پنل های خورشیدی کاربرد دارند.که هر پنل خورشیدی با پنل همجوار خود توسط کانکتور mc4 متصل شده و این اتصال کاملا ایمن بوده و از اتصالات کوتاه و سولفاته شدن نقطه اتصال جلوگیری میکند.

پلاریته اتصال کانکتور  پنل خورشیدی :

اکثر کانکتور mc4 فقط در یک جهت قابلیت اتصال دارند و شما نمیتونید هر طرفی که دلتون خواست کانکتور mc4 نر رو به مادگی متصل کنید. به این ویژگی پلاریته در کانکتور mc4 میگویند . معمولا برای این که سازندگان کانکتور mc4 شما رو مجبور کنند که فقط در یک جهت بتونید کانکتورها را به هم متصل کنید یه زاییدگی کنار کانکتور mc4 قرار میدن تا شما نتونید به اشتباه از جهتی غیر از جهت اصلی اتصال اون کانکتور mc4 را برای اتصال استفاده کنید.

Contact یا نقطه اتصال کانکتور MC4 :

Contact ها بخش اصلی کانکتورها هستند. این قطعات یک سری فلز کوچک هستند که درون کانکتورها قرار گرفته اند. اکثر مشکلاتی که باعث قطعی کانکتورها میگردد مربوط به همین بخش هست. Contact ها ممکن است بعد از گذشت یه مدت زمان کثیف یا اکسیده بشوند و یا فنری که باعث نگه داشته شدن آن ها شده خراب بشود .از این جهت کانکتور mc4 استاندارد دارای استاندارد های آیپی مناسب جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به قسمت کانتکت میباشند.

نمایش دادن همه 2 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

کانکتور mc4 خورشیدی ۴/۶ میلیمتری

کانکتور (Connector) قطعاتی هستند که  معمولا برای اتصال بخش های مختلف مدارات به کار میرن.ریشه این واژه کلمه Connect به معنای اتصال هست و خود کانکتور یعنی اتصال دهنده. این قطعات معمولا در جاهایی که احتمال قطعی وجود داره و یا دوست داریم که به صورتی باشه که بعدا بتونیم اگه یه بخش خراب شد اون رو تعویض کنیم، استفاده میشه. ورودی های تغذیه، اتصالات قطعات جانبی و بردهایی که نیاز به تعویض دارن از این دست هستند.

کانکتور MC4 مدل SY-BM31-A/B

کانکتور MC4 خورشیدی نقش بسیار مهمی در یک نیروگاه خورشیدی بعهده دارند. کوچکترین نقص در کیفیت، منجر به بروز اختلال و گاه توقف یک نیروگاه خورشیدی صرف نظر از مقیاس نیروگاه (خانگی، صنعتی یا نیروگاهی) خواهد شد. به همین دلیل، حساسیت در انتخاب یک کانکتور MC4 خورشیدی با کیفیت و مطابق با تکنولوژی روز ضریب اطمینان طراحی پروژه خورشیدی را به مراتب افزایش خواهد داد.