معرفی محصول :
لامپ یا منبع روشنایی ، شامل مجموع یک منبع نوری و قطعات و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی مثل حباب ، اتصالات ، به همراه مدارات راه انداز ، مثل بالاست ، خازن و … می شود که در یک شیشه قرار داده شده اند ، و از آن ها جهت تبدیل انرژی الکتریکی به روشنایی کمک می گیرند ر لامپ الکترونیکی یا چراغ می گویند .

انواع لامپ :
1 – لامپ التهابی :
لامپ رشته ای با رشته تنگستن پیچیده شده است . این لامپ ها تقریبا ۳ ٪ بازده الکتریکی دارند که انرژی الکتریکی را به نور تبدیل می کنند و مابقی را به گرما تبدیل می کنند .
2 – لامپ ماکروویو
اولین منبع عملی واقعی ماکروویو لامپ مگنترون بود که در سال ۱۹۳۰ میلادی در انگلیس ساخته شد و سپس از آن در ساخت و توسعه سیستم رادار در خلال جنگ جهانی دوم استفاده شد .
3 – لامپ هالوژن
لامپ هالوژن اکثرا بسیار کوچکتر از لامپ رشته ای عادی می باشد زیرا برای کارکرد موفق باید دمای داخل حباب بیشتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد باشد . به همین منظور هم باید حبابی از جنس سیلیکای سیم کشی شده یا بعضی اوقات شیشه آلومینو سیلیکات باشد . اغلب این حباب داخل یک لایه شیشه ای دیگر پوشیده می شود .
4 – لامپ فلورسنت یا مهتابی
لامپ فلورسنت بازده نور بیشتری نسبت به لامپ رشته ای دارد .
5 – لامپ ال ای دی
تا سال ۱۹۷۰ لامپ ال ای دی به عنوان نشانگر رواج داشت .
6 – لامپ قوس کربنی :
این لامپ دو الکترود میله ای کربنی در هوای آزاد دارد که با یک بالاست محدود کننده جریان انرژی دهی می شود .
لامپ تخلیه الکتریکی :
لامپ تخلیه الکتریکی شامل شیشه یا سیلیکایی است که با دو الکترود فلزی که با گاز از هم جدا شده اند پوشش داده شده است .
لامپ مغناطیسی ال وی دی :
لامپ جدید فوق کم مصرف که در ایران به نام سانفار شناخته می شود دارای ویژگی هایی است که قابل رقابت با هیچ یک از منابع نوری موجود نمی باشند .
لامپ خورشیدی :
انرژی جمع آوری شده توسط پنل های خورشیدی یکی از خروجی های آن لامپ خورشیدی می باشد که جریان عبوری از آن DC می باشد.

مشاهده فیلترها

هیچ محصولی یافت نشد.