معرفی محصول :
کابل وسیله ای است که از دو یا چند سیم هادی الکتریکی تشکیل شده است و معمولا در غلاف محافظ قرار دارد و برای انتقال برق بکار می رود.
مهمترین و بیشترین عایقی که در ساختمان بکار می رود P.V.C ( پلی وینیل کلراید ) که اصطلاحا پرتو دور یا غیر قابل اشتعال می باشد که مزیت خوبی برای یک کابل می باشد . این عایق دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد . تنها عیب این عایق عدم قابلیت استفاده از آن در عملیات کابل کشی صفر درجه یا زیر صفر می باشد .
نوعی عایق دیگر به نام PET ( پلی اتیلن ) برای کابل بکار می رود که قابل اشتعال بوده و در مکان های اختصاصی بکار می رود . در بعضی از کابلها عایق لاستیکی استفاده می شود که کاربرد چندانی ندارد .
هادی کابل از جنس مس یا آلومینیوم می باشد . در صورتیکه بخواهیم از هادی آلومینیوم برای کابل کشی هوایی استفاده کنیم باید یک رشته آن فولادی باشد.
برای شناسائی کابل ها از حروفی استفاده می شود که روی کابل ها نوشته شده است . برخی ازین حروف طبق استاندارد آلمان V.D.E به شرح ذیل می باشد :
N کابل با هادی مسی
NR کابل با هادی آلومینیوم
Y علامت عایق پرتو دور می باشد.
H علامت ورق متالیزه می باشد.
T سیم تحمل کننده در کابل کشی هوایی
R حفاظت فولادی نواری شکل
Y روکش کمربندی پرتو دور
R هادی دایره ای شکل می باشد.
E هادی یک رشته و دایره ای می باشد.
M هادی چند رشته
S هادی به شکل مثلث
اوستا مارکت به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه تجهیزات الکتریکی آمادگی خود را در زمینه مشاوره رایگان و فروش آن به مشتریان گرامی اعلام می دارد.

نمایش یک نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

کابل خورشیدی DC نمره ۴ و ۶

کابل خورشیدی DC نمره ۴ و ۶ برای متصل کردن اجزای یک سیستم خورشیدی به یکدیگر شما نیاز به کابل