مقالات, وبلاگ

سیستم خورشیدی

سیستم خورشیدی آنگرید

انواع سیستم خورشیدی

سیستم خورشیدی آنگرید

سیستم های خورشیدی، براساس اتصال شبکه خود، می توانند به سه دسته مختلف تقسیم شوند: سیستم خورشیدی آنگرید(متصل به شبکه)، سیستم خورشیدی آفگرید(مستقل از شبکه)و سیستم هیبریدی(ترکیبی) که ترکیبی از هر دو است. سیستم خورشیدی آنگرید نوعی از سیستم خورشیدی هستند که در آن نیروگاه خورشیدی در یک ساختمان شخصی یا شرکت به طور مستقیم به شبکه برق متصل می شود. انرژی خورشیدی تولید شده پس از تبدیل به جریان AC بارهای متصل شده را تامین میکند. توان الکتریکی بیش از حد در هر لحظه از زمان به شبکه منتقل می شود. این انرژی اضافی تولید شده می تواند انرژی مصرف شده در شبکه را جبران کند. سیستم خورشیدی آنگرید ( متصل به شبکه) مقرون به صرفه و مناسب برای نصب هستند. اینها سیستم های کامل برای خانه ها هستند، زیرا هزینه های مرتبط با تجهیزات خورشیدی را به راحتی جبران کنند.

سیستم خورشیدی آنگرید ( متصل به شبکه)

سیستم خورشیدی آفگرید

در مقابل، سیستم خورشیدی آفگرید سیستم خورشیدی است که در آن انرژی اضافی خورشیدی تولید شده از پنل ها در یک باتری ذخیره می شود. این سیستم نیاز به تجهیزات تخصصی پر هزینه دارد. از این رو، اندازه این سیستم می تواند درمقیاس های بزرگ از یک حد مشخص تجاوز کند. یک سیستم هیبریدی ترکیبی از هر دو سیستم است، یعنی یک سیستم خورشیدی متصل به شبکه که مجهز به ابزار ذخیره سازی است.

 

مقایسه دو سیستم آنگرید و آفگرید

یک سیستم خورشیدی آنگرید ممکن است ظاهرا بسیار جذاب تر از سیستم آفگرید باشد. با این وجود، در سیستم خورشیدی آنگرید توان الکتریکی تولیدی زمانی قابل استفاده است که شبکه توزیع متصل و در دسترس باشد. در صورت قطع برق، منبع تغذیه به طور کامل قطع می شود. از این رو، نیاز به تکیه بر پشتیبان هایی مانند DG برای تامین برق اضطراری است. قطع برق اتفاق می افتد و این امری طبیعی است، این امر بیشتر به دلایل امنیتی و فنی است. سیستم آفگرید ، با این حال، می تواند از منبع برق حتی زمانیکه تامین برق از طریق پنل ها اتفاق نمی افتد از شبکه مراقبت کند.

 

سیستم هیبریدی و میزان استفاده از آن

سیستم آنگرید برای خانه مناسب تر هستند زیرا می توان به آسانی بر روی پشت بام نصب کرد و هزینه های ثابت را از طریق پس انداز هایی که در طول سال ها انجام می شود، جبران کرد .سیستم های هیبریدی که توسط اماکن صنعتی و تجاری استفاده می شوند با استفاده از سیستم ذخیره سازی درصدد بهینه سازی مصرف انرژی خورشیدی میباشند. سیستم آفگرید برای نصب در مناطق دور افتاده با اتصال محدود شبکه در نظر گرفته شده است. از این رو، سیستم آنگرید محبوب ترین سیستم خورشیدی در هند می بشاد که در نتیجه صرفه دار بودن به لحاظ اقتصادی و سهولت در نصب است. سیستم های هیبریدی مجهز به سیستم ذخیره سازی هستند که با توجه به شیوع آنها در کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده و انگلستان، در هند بطور گسترده شایع نیستند.

نوشته های مشابه