مقالات, وبلاگ

سیستم انرژی خورشیدی

واژه ژنراتور خورشیدی میتواند کمی گمراه کننده باشد. بعضی برای توصیف یک سیستم برق متصل به شبکه استفاده می کنند. تا آنجا که این عبارت در این مورد مورد استفاده قرار می گیرد، این صفحه توضیح داده می شود و سپس این لینک ها به شما در مورد اجزای مختلف سیستم انرژی خورشیدی مسکونی کمک می کند:

۱.پنل خرشیدی

۲. اینورتر خورشیدی

۳. باتری خورشیدی

سیستم انرژی خورشیدی
سیستم انرژی خورشیدی

با این حال، اغلب عبارت ژنراتور خورشیدی برای توصیف وضعیتی است که یک سیستم انرژی خورشیدی برای تامین انرژی به عنوان جایگزین برای یک ژنراتوری که با سوخت کار می کند. به این ترتیب، یک ژنراتور خورشیدی با یک ژنراتور استاندارد بسیار متفاوت است. با یک ژنراتور استاندارد که برای تامین بارهای مستقل مورد استفاده قرار می گیرد، یک خروجی ثابت برق ژنراتور وجود دارد، اما ذخیره سازی انرژی برای تامین بار در هنگام کارکرد ژنراتور وجود ندارد. در این مورد، پنل های خورشیدی قادر به جایگزینی ژنراتور به تنهایی نیستند زیرا پنل های خورشیدی نمی توانند به طور قابل اعتماد یک جریان ثابت از قدرت لحظه ای تولید کنند.

برای یک ژنراتور خورشیدی که به جای یک ژنراتور معمولی برای عرضه بارهای خارج از شبکه استفاده میشود، ذخیره سازی باتری نیاز به اضافه شدن به سیستم منظومه شمسی برای تأمین انرژی قابل اطمینان بیشتری دارد. ایده مدنظر در اینجا این است که خورشید میزان قابل توجهی از توان الکتریکی را به باتری ها عرضه می کند، باتری ها این توان الکتریکی را ذخیره می کنند تا زمانی که لازم باشد و سپس بارها را به طور مداوم و در صورت لزوم به شبکه مورد نظر عرضه میکنند.برای داشتن چنین سیستمی مطمئنا سیستم باید طراحی شود، به طوری که پنل خورشیدی، باتری خورشیدی و اینورتر خورشیدی بتوانند به اندازه کافی توان ذخیره شده را برای بارگذاری ذخیره کنند، به همین دلیل است که گاهی اوقات سیستم مستقل از شبکه(سیستم آفگرید) برای تامین بار مصرفی مورد نیاز از یک ژنراتور سوختی بعنوان یک واحد پشتیبان استفاده میکند تا در تامین بار مصرفی سیستم دچار افت توان مصرفی نگردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *