مقالات

تعداد پنل خورشیدی مورد نیاز برای یک خانه به مساحت ۱۸۵ مترمربع(۲۰۰۰فوت مربع)

پنل خورشیدی

اغلب مردم می خواهند بدانند منزل آنها به چه تعداد پنل خورشیدی نیاز دارد.ذکر این نکته حائز اهمیت است که میزان مصرف برق مورد نیاز در خانه برای طراحی سیستم خورشیدی از میزان مساحت خانه جهت تخصیص فضا به سیستم خورشیدی دارای اهمیت بیشتری است. این عمدتا به این دلیل است که برق مورد استفاده در منازل یکی به یک متفاوت و هرکدام هدف میزان مصرف متفاوتی قرار میگیرد.

طراحی سیستم خورشیدی

دو خانه یکسان با شرایط متفاوت به لحاظ مصرف انرژی

بیایید شرایطی را تصور کنیم که در آن دو خانه با مساحت یکسان در همسایگی یکدیگر قراردارند. خانه اول متعلق به مرد جوانی است که با همسر خود در آن زندگی می کنند و اکثر اوقات بدلیل مشغله کاری در منزل حضور ندارند.آنها حتی بدلیل خستگی ناشی از کار وعده شام خود را با دوستان در بیرون میگذرانند. صورتحساب مصرف ماهیانه این زوج در پایان ماه ۴۰ دلار می باشد.

همسایه بغلی یک خانواده ۴ نفری شامل یک زوج میانسال و دو فرزند نوجوان می باشند. در این خانه از یک هیتر و یک کولر برقی جهت مطبوع سازی هوای داخل خانه به تبع فصلی که در آن قرار دارند استفاده میشود. یخچال فریزر و تلویزیون به کرات در طول روز مورد استفاده قرار میگیرد. فرزندان پیوسته در حال استفاده از گچت های تفریحی و آموزشی هستند. آب حوضچه داخل منزل در فصل تابستان به سبب استفاده مکرر پیوسته در حال فیلتر شدن و تخلیه الکتریکی می باشد. صورتحساب مصرف ماهیانه چنین منزلی ماهیانه ۳۲۵ دلار می باشد.

اهمیت مصرف برق برای طراحی پنل خورشیدی

اگر چه این دو خانواده در دو خانه با اندازه دقیقا یکسان زندگی می کنند ولی خانه دوم که مصرف برق بالایی دارد جهت پایین آوردن میزان مصرف برق از شبکه ملی نیاز بیشتری به سیستم خورشیدی دارد و طبیعتا طراحی متفاوتی نسبت به خانه همسایه بغلی دارد که دو زوج در آن ساکن اند. حتی اگر میزان مصرف برق دو خانه یکی بود طراحی سیستم خورشیدی این دو خانه به سبب اینکه هر خانه نورگیری متفاوتی دارد باز هم متفاوت خواهند بود.

همانطور که مشاهده می شود میزان مصرف برق مهم می باشد و شرکت های فعال در زمینه نیروگاه خورشیدی میزان مصرف برق شما را طی ۱۲ ماه اخیر کنترل کرده و بر اساس آن نیروگاه خورشیدی منزل شما را طراحی می کنند تا به لحاظ اقتصادی به صرفه باشد.

راهکار برای منازل تازه ساخت

مطمئنا، بعضی از موارد استثنایی برای این قانون نانوشته وجود دارد. اگر فقط چند ماه در یک منزل زندگی کرده اید و یا می خواهید پنل خورشیدی را در یک خانه در ساخت و ساز نصب کنید، بیشتر شرکت های فعال در زمینه نیروگاه خورشیدی به ما اجازه می دهند که براساس مساحت خانه در حال ساخت سیستم خورشیدی مورد نیاز خود را برآورد کنید. در یک خانه ۲۰۰۰ فوت مربع یک آرایه خورشیدی از ۴۰۰۰ وات استفاده شود. بسته به نوع پنل که انتخاب می کنید، یک سیستم از این اندازه می تواند از ۱۲ تا ۱۸ پنل خورشیدی باشد. به یاد داشته باشید، این فرمول برای برآورد مصرف متفاوت است بسته به اینکه چه کسی برق شما را فراهم می کند.

استثنای دیگر این است که شما پیش بینی می کنید مصرف برقتان بالا خواهد رفت. بطور مثال شما قصد خرید یک وسیله الکتریکی را دارید. ما می توانیم به راحتی توان مصرفی این وسیله را در طراحی و برآورد هزینه دخالت دهیم.

نوشته های مشابه