وبلاگ

انرژی خورشیدی

دو نوع سیستم های انرژی خورشیدی وجود دارد که شما ممکن است در خانه خود نصب کنید:

 نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک (PV)

در نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک  تابش نور خورشید برای تحریک جریان الکترونها در یک نیمه هادی برای ایجاد جریان الکتریسیته استفاده می شود. بنابراین در این مورد، تابش (نور خورشید) است که مفید است نه گرما.

 نیروگاه حرارتی خورشیدی

در نیروگاه حرارتی خورشیدی عمدتا برای گرم کردن آب گرم  یا سیال مورد استفاده قرار می گیرد.در مورد گرمای خورشیدی، گرما تولید شده توسط خورشید مورد استفاده قرار می گیرد.

سلول های خورشیدی در پنل های خورشیدی که بر روی سقف قرار میگیرند، نور خورشید را به طور مستقیم به برق DC متصل می کنند. این سلول ها دارای نیمه هادی ها یی هستند که تابش نور خورشید،الکترونها را در این نیمه هادی ها تحریک می کند.

در نیروگاه های خورشیدی(فتوولتاییک )دستگاهی به نام یک اینورتر خورشیدی برق DC را به AC تبدیل می کند که می تواند توسط خانه یا کسب و کار شما استفاده شود. این سیستم توسط اینورتر خورشیدی با برق ورودی از  شبکه شرکت توزیع برق شما ارتباط دارد. به همین دلیل است این سیستم متصل به شبکه نامیده می شود.

در طول روز، اگر منظومه شمسی شما برق بیشتری تولید می کند از شما استفاده می شود، ابزار شما ممکن است به اندازه گیری خالص برسد، در این صورت اعتبار شما برای مقدار کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) انرژی است که شما به شبکه می فرستید. شما می توانید با جستجوی انگیزه ها و تخفیف های صفحه خانه خورشیدی برای کشور خود اطلاعات بیشتری در مورد اندازه گیری خالص ارائه شده توسط شرکت قدرت خود کسب کنید.

شرکت برق شما همچنان به طور معمول در شب و در طول روز، زمانی که تقاضای برق شما بیش از آنچه که توسط سیستم خورشیدی شما تولید می شود، تامین برق می شود.

اینورتر خورشیدی یک دستگاه است که باتری DC یا ولتاژ پنل را به نوع برق متناوب تبدیل می کند. مناسب برای استفاده توسط لوازم معمولی. اینورتر خورشیدی بخشی جدایی ناپذیر از سیستم است، اما توجه به این جنبه اغلب نادیده گرفته می شود. شما می توانید بهترین پانل های خورشیدی را در دسترس داشته باشید، اما اگر اینورتر خورشیدی شما دارای کیفیت پایین باشد، عملکرد کلی سیستم را می توان تا حد زیادی تحت تأثیر قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *