وبلاگ

آیا انرژی خورشیدی یا باد یک گزینه مناسب برای خانه شماست؟

انرژی خورشیدی یا باد جهت تامین برق منازل

آیا انرژی خورشیدی یا باد یک گزینه مناسب برای خانه شماست؟

تعداد خانه هایی که در ایالات متحده به منابع انرژی تجدید پذیر تبدیل شده اند تا برق خود را برای خانه فراهم کنند در حال افزایش است . سیستم انرژی خورشیدی فقط به نور خورشید نیاز دارد تا برق خانه و خودرو شما را تامین کند، سیستم باتری بزرگ را شارژ کنند و همچنان به شما امکان فروش انرژی اضافی را به شرکت برق خود بدهد. انرژی باد می تواند با تولید انرژی از توربین بادی، همان کار را انجام دهد.
هر دو به نیروهای طبیعت بستگی دارند ،اما به طور کلی، پنل خورشیدی انرژی پایدارتری را فراهم می کند. پنل خورشیدی به مانند واحدهای موجود در توربین بادی اجزای متحرک را شامل نمی شود. این و دیگر تفاوت ها نقش تعیین کننده ای در تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه بهتر انرژی تجدید پذیر به شما می دهد.

انرژی باد یا پنل خورشیدی جهت تامین برق منازل

راندمان پنل خورشیدی

راندمان به میزان اندازه گیری تبدیل انرژی خورشیدی به الکتریسیته بستگی دارد. به عنوان مثال اگه ما میزان انرژی که به یک نقطه معین در سطح زمین می تابد ۱۰۰٪ انرژی بنامیم یک سیستم پنل خورشیدی باید بتواند ۱۵ تا ۲۰ درصد انرژی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.پنل خورشیدی کارآمدتر در بازار،برندهایی مانند Sunpower و Panasonic، حدود ۲۱ درصد انرژی را در نور خورشید به انرژی برق تبدیل می کنند. با این حال،برای داشتن یک قیمت مقرون به صرفه و کیفیت قابل قبول به طیف بزرگتری از محصولات با راندمان مابین ۱۶-۱۷٪ درسال ۲۰۱۸می رسیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان اوستا در ارتباط باشد.

راندمان نیروی باد

توربین بادی تقریبا قادر است نیمی از انرژی باد را به انرژی برق تبدیل کند. کارایی با مقدار واقعی انرژی جنبشی که تبدیل می شود، اندازه گیری می شود. نرخ تبدیل نهایی حدود ۶۰ درصد تخمین زده می شود. اگر یک توربین بتواند ۱۰۰ درصد انرژی باد را جذب کند، تیغه توربین به طور خودکار چرخش را متوقف می کند.

به دلیل شیوه طراحی و تولید ژنراتور برق محدودیت بیشتری در هنگام تبدیل باد به انرژی وجود دارد. آنها مهندسی شده اند تا فقط یک مقدار مشخصی از انرژی را در یک زمان اداره کنند. میانگین نرخ تبدیل انرژی در حال حاضر در حدود ۴۵ درصد است، اما حداکثر عملکرد ممکن است حداکثر ۵۰ درصد باشد.

راندمان کدام بیشتر است؟ باد یا خورشیدی

در ایالات متحده، اکثر خانه ها از لحاظ تاریخی ترجیح داده اند از آرایه سقف انرژی خورشیدی برای خانه خود استفاده کنند، در حالی که تعداد بیشتری از بنگاه های تجاری به سمت انرژی باد حرکت می کنند.

یکی از مزایای استفاده از باد در برابر انرژی خورشیدی برای خانه شما این است که توربین بادی می تواند ۲۴ ساعت شبانه روز تولید کنند زیرا وابسته به نور خورشید نیستند. باد بیشتر از خورشید کار می کند زیرا این سیستم انرژی کمتری استفاده می کند، دی اکسید کربن کمتر تولید می کند و انرژی بیشتری را در کل تولید می کند.


اما انرژی تولید شده توسط توربین بادی آن را از پیش یک برنده نمی کند. توربین فضاگیر می باشد، نمی تواند در مناطق پرجمعیت مورد استفاده قرار گیرد و می تواند عوارض وحشتناکی بر روی پرندگان ایجاد کند. این سیستم نیاز به تقریبا موقعیت مکانی بالایی دارد که با فاصله زیادی از درختان و ساختمان ها بلندتر است.

انرژی خورشیدی کجا بهترین کارکرد را دارد؟

خورشید در همه جا هست، گرچه بعضی از مکانها به طور طبیعی در معرض نور خورشید بیشتری قرار دارند. بنابراین، جغرافیا می تواند کارآیی تبدیل پنل خورشیدی را تحت تاثیر قرار دهد. جهت هایی که پنل ها نصب می شوند همچنین می توانند کارایی را افزایش یا کاهش دهند. پوشش ابر بدترین دشمن سیستم خورشیدی است، به همین دلیل است که در برخی از ایالت های جنوب شرقی آمریکا استفاده گسترده ای از آن نمی شود.

انرژی باد در کجا بهترین کارکرد را دارد؟

باد همیشه به مانند نور خورشید در دسترس نیست. هنگام استفاده از توربین بادی، جغرافیا اهمیت بیشتری دارد. این سیستم به محیط عاری از ساختمان و ساختار بلند نیاز دارد که جریان نیروی باد را قطع نکند،چنین محدودیتی استفاده از این منبع انرژی تجدیدپذیر را به عنوان یک پیشنهاد از دست می دهد. سیستم های انرژی باد در ایالت Plains آمریکا بخوبی کار می کنند .

توربین بادی چه مقدار هزینه بر است؟

یک خانه معمولی در آمریکا نیاز به توربین کوچک حداقل ۵ کیلووات برای پاسخگویی به تمام نیاز برق خود دارد. خرید و نصب یک سیستم باد که به اندازه کافی بزرگ است، برای تأمین انرژی کل یک خانه، به طور معمول حدود ۲۰،۰۰۰ دلار هزینه دارد، اما قیمت این سیستم همچنین می تواند بنا به اندازه خانه شما، نوع و ارتفاع سیستم مورد نظر و سایر موارد مرتبط با هزینه نصب تغییر کند.

معایب عمده انرژی باد چیست؟

معایب عمده انرژی باد به شرح ذیل می باشد:

  • زمانی کار می کند که باد بوزد و باد یک منبع متناوب است؛
  • از آنجا که توربین بادی دارای قطعات متحرک میباشد، نیاز به نگهداری تخصصی دارد و
    توربین های بادی برای دسترسی به باد پایدار باید در ارتفاع باشند و این باعث ایجاد آلودگی بصری می شود.
  • توربین باد می تواند سر و صدایی ایجاد کند و این سر و صدا می تواند برای منازل مشکل آفرین باشد؛
  • توربین بادی نیاز به برنامه ریزی و تأیید ساختمان دارد و ارتفاع آنها اغلب در مناطق مسکونی مسئله است.
  • پیدا کردن مکان خوب برای توربین بادی، دشوار است زیرا باید از عوارض زمین که بر باد تاثیر می گذارند، مبرا باشد.

مزیت اصلی انرژی باد در مقابل انرژی خورشیدی چیست؟

مزیت اصلی انرژی باد در برابر خورشید این است که باد می تواند در شب نیز بوزد . مزیت دوم نسبت به انرژی خورشیدی این است که در پروژه مقیاس بزرگ میتواند ارزان باشد. با این حال، هزینه انرژی خورشیدی در حال حاضر به حدود ۱.۲۰ دلار در هر وات رسیده است به این معنی است که هزینه رقابتی تری نسبت به باد دارد.

نصب یک سیستم خورشیدی چه میزان هزینه بر است؟

میانگین هزینه نصب یک سیستم خورشیدی بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع و تعداد پنلی که قرار است نصب شود، نوع آرایش پنل ها که روی سقف است یا روی زمین اجرا میگردد، منطقه ای از کشور که در آن نصب می شود، هزینه محلی و هزینه نصب و انگیزش مالی تغییر می کند. در آمریکا برای تأمین آرایه  پشت بام برای یک خانه متوسط که  ۲۰۰۰ فوت مربع فضا دارد هزینه ای بین ۸۷ تا ۲۱۹ دلار در هر ماه برای مصرف مواد و هزینه نصب دارد. با این حال، در موارد نرمال این هزینه کمتر است.

هزینه کدام کمتر است؟ بادی یا خورشیدی

در آمریکا به طور متوسط ​​یک توربین بادی ۵ کیلووات با کیفیت مناسب با هزینه ای حدود ۲۰،۰۰۰ دلار هزینه بر است و سالانه ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کیلووات ساعت برق تولید می کند. بنابراین حدود ۲ دلار برای هر کیلووات ساعت تولید سالانه هزینه دارد. بنابراین اگر توربین بادی ۱۰ سال طول بکشد، هر کیلووات ساعت انرژی ۰.۲۰ دلار هزینه بر است. به خاطر داشته باشید که این هزینه ها برای میکرو توربین ها توربین های بزرگ در مقیاس بسیار ارزان هستند.

بنابراین «سیستم خورشیدی برنده مشخص در اکثر کاربری های مسکونی می باشد.»

مزایای منابع انرژی تجدید پذیر چیست؟

هر دو روش، گزینه های تمیز و با قیمت مناسب ارائه می دهند. مقرون به صرفه بودن آنها به این معنا نیست که آنها مساوی هستند.هر دو باد و خورشید نقش اصلی را در جریان زندگی پایدار در سیاره ما بازی می کنند. اغلب این مورد مطرح است که باد و خورشید می توانند به خوبی با یکدیگر همکاری کنند، زیرا در هوای ابری باد نیز موجود است و باد در شب نیز جریان دارد. شبکه های آینده باد و خورشید خواهند داشت، اما نقش باد به طور عمده در مقیاس کوچک سودمند خواهد بود، زیرا این فناوری برای افرادیکه دارای مهارت نگهداری نیستند خوب نیست. در مواردی انفجارتوربین بادی مشاهده شده که برای ساختمان های مجاور خسارات قابل توجهی به بار آورده است.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *